Tijdelijke Betaalstop Hypotheek
Had je in 2020 moeite met het betalen van je hypotheek vanwege de coronacrisis? En heb je daarom een tijdelijke betaalstop op jouw hypotheek gekregen? Deze tijdelijke betaalstop betaal je terug via de Tijdelijke Betaalstop Hypotheek.


Je Tijdelijke Betaalstop Hypotheek vervroegd terugbetalen
Je mag altijd extra terugbetalen op je Tijdelijke Betaalstop Hypotheek. Daar rekenen we geen vergoeding voor.
Kenmerken van je Tijdelijke Betaalstop Hypotheek
- Alleen voor klanten met een tijdelijke betaalstop door de coronacrisis.
- Je betaalt iedere maand een vast bedrag terug.
- Je betaalt in bijna alle gevallen in 15, 60 of 120 maanden terug.
- Je mag altijd extra terugbetalen.
- Andere wijzigingen zijn niet toegestaan bij de Tijdelijke Betaalstop Hypotheek.
- We rekenen een vaste rente van 0%.
- Verkoop je de woning? Dan betaal je de Tijdelijke Betaalstop Hypotheek meteen in z'n geheel terug.
- De Tijdelijke Betaalstop Hypotheek heeft mogelijk invloed op je aangifte inkomstenbelasting. Vraag hiernaar bij een belastingadviseur.
Voorwaarden
De voorwaarden van de Tijdelijke Betaalstop Hypotheek staan in de voorwaarden van je hypotheek. De voorwaarden van de leningdelen die je al had, zijn niet veranderd.Veelgestelde vragen over de Tijdelijke Betaalstop Hypotheek
Dat hangt af van wanneer jouw tijdelijke betaalstop is ingegaan. Alle klanten gaan hun tijdelijke betaalstop terugbetalen via een Tijdelijke Betaalstop Hypotheek. Wanneer je gaat terugbetalen, hangt af van het moment dat je tijdelijke betaalstop afliep.
- Liep jouw tijdelijke betaalstop uiterlijk 1 september 2020 af? Dan heb je sinds 5 oktober 2020 een Tijdelijke Betaalstop Hypotheek. De bijbehorende maandtermijn heb je voor het eerst betaald op 1 november 2020.
- Liep jouw tijdelijke betaalstop af tussen 1 oktober 2020 en 1 januari 2021? Dan heb je sinds 1 februari 2021 een Tijdelijke Betaalstop Hypotheek. Je hebt de bijbehorende maandtermijn voor het eerst betaald op 1 maart 2021.
- Liep jouw tijdelijke betaalstop af tussen 1 januari 2021 en 1 april 2021? Dan heb je sinds 1 april 2021 een Tijdelijke Betaalstop Hypotheek. Je hebt de bijbehorende maandtermijn voor het eerst betaald op 1 mei 2021.
Je ontvangt een brief voor de eerste afschrijving van de terugbetaling.
De Tijdelijke Betaalstop Hypotheek heeft de hoogte van de drie maandtermijnen van de tijdelijke betaalstop bij elkaar opgeteld (bij verlenging zes), verminderd met de terugbetalingen die je in de tussentijd misschien gedaan hebt. Het terug te betalen bedrag spreiden we uit over het aantal maanden waarin je gaat terugbetalen. Let op: dit bedrag komt boven op je bestaande maandlasten. Je krijgt vóór de eerste afschrijving bericht over het precieze extra maandbedrag dat je gaat terugbetalen.
Het is voor ons niet mogelijk in het systeem per klant een terugbetaalperiode aan te geven. Je kan altijd zelf extra terugbetalen op jouw leningdeel Tijdelijke Betaalstop Hypotheek. Hierover brengen wij geen vergoeding in rekening. Extra terugbetalen gaat op de gebruikelijke manier.
Als je nog geen brief hebt gehad, is jouw krediet nog niet omgezet naar een leningdeel Tijdelijke Betaalstop Hypotheek. Is jouw tijdelijke betaalstop afgelopen, maar heb je nog geen leningdeel Tijdelijke Betaalstop Hypotheek? Dan kan je extra terugbetalen door het bedrag dat je wil terugbetalen naar ons over te maken op het gebruikelijke rekeningnummer NL19 ABNA 0427 0935 46. Zet in de omschrijving uw leningnummer en U01. Wil je eerst het openstaande saldo van jouw krediet weten? Dan kan je na het einde van de tijdelijke betaalstop met ons bellen op 033 – 752 50 00. Wij zijn bereikbaar op werkdagen van 8.30 tot 21.00 uur en op zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur.
Nee, je betaalt geen extra kosten. Wel heb je natuurlijk tijdelijk hogere maandlasten vanaf het moment dat je de Tijdelijke Betaalstop Hypotheek gaat terugbetalen.
De terugbetaalperiode hangt af van je situatie. Heb je ons geen (juiste) bewijsstukken gestuurd waarmee je aan ons liet zien dat je inderdaad door de coronacrisis een tijdelijke inkomensdaling had en daardoor je hypotheekmaandlasten tijdelijk niet of moeilijk kon voldoen? Dan betaal je je tijdelijke betaalstop in 15 maanden terug. Je hebt hierover van ons een brief gehad.
Kan je toch niet in 15 maanden terugbetalen, omdat je maandlasten dan te hoog worden? Dan kan je ons bellen op 033 – 752 50 00. Wij zijn bereikbaar op werkdagen van 8.30 tot 21.00 uur en op zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur.